پیش دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه نغمه ارشاد با رویکرد شناختی و سواد علمی

درباره ما

بهترین دبستان دخترانه تهران منطقه 3

دبستان دخترانه نغمه ارشاد

وقتی صحبت از بهترین دبستان دخترانه تهران می شود بی شک منظور یک تفاوت ساده نیست بلکه صحبت از تفاوت در نگرش ، نوع آموزش و... می باشد..
بهترین دبستان دخترانه تهران چه برتری هایی نسبت به سایر دبستان های تهران دارد؟

1.نگرش کادر دبستان :
یک دبستان دارای مدیر، معاونین و چندین مربی و... می باشد. دانش آموزان به طور معمول 5 روز از هر هفته را با آن ها می گذرانند پس رفتار و نگرش کادر مدرسه تاثیر مستقیم بر آن ها دارد. مربیان باید در تمامی ساعات رفتار متعادل و مناسب را داشته باشند. بهترین دبستان تهران دبستانی است که مربیانش از لحاظ نگرشی بسیار مثبت بوده و هیچ گونه جو نامناسب روحی برای کودکان نسازند.

 1. اهمیت به تمامی فعالیت ها :
  شاید والدین خاطراتی از دوران مدرسه را بخاطر داشته باشند که بارها برایشان پیش آمده بود، به جای زنگ ورزش کلاس تقویتی ریاضی را بگذرانند و یا کلاس علوم تا آخر زنگ تفریح ادامه پیدا کرده باشد. سال ها از آن دوران می گذرد و شاید الان که به این موضوع فکر میکنیم زیاد برایمان مهم نباشد اما با گرفتن زنگ ورزش از طریق زنگ ریاضی چند اتفاق بزرگ رخ داده است. با انجام این کار کودک در مرحله اول زنگ تفریح خود را از دست داده و ذهنش برای کلاس بعدی خسته است و در مرحله بعدی این فرد زمانبندی را نمی آموزد که در یک زمان خاص یک کار را به اتمام برساند و در آخر نیز به طور ناخوداگاه به او این حس را انتقال داده شده که ورزش خیلی مهم نمی باشد. بهترین دبستان دخترانه تهران باید به ورزش، هنر و ریاضی به یک اندازه اهمیت بدهد زیرا تمامی دانش آموزان یک کلاس قرار نیست در آینده پزشک و مهندس باشند و بسیاری از این افراد ممکن است در رشته ای مانند ورزش و هنر موفق باشند، پس هر درسی مهم می باشد.
 2. جلسات مشاوره ای با اولیا و دانش آموزان:
  بهترین دبستان دخترانه تهران، دبستانی است که علاوه بر آموزش به مسائل روحی و روانی دانش آموزان نیز توجه کند. وظیفه بسیار مهم یک مشاور این است که علاوه بر تشخیص مسائل روحی روانی دانش آموزان در صورت بروز مسائل جدی باید با خانواده وی در میان گذاشته و برای حل این مشکل تلاش کنند.
 3. به روز بودن مطالب آموزشی :
  بهترین دبستان دخترانه تهران باید مربیانش را موظف کند تا در کلاس هایی برای بالا بردن مهارت های آموزشی خود شرکت کنند و جلساتی باحضور تمامی مربیان در طول ماه برگزار کنند تا به بررسی نکات ضعف و قوت آموزش هر کدام از مربی ها بپردازند تا در آخر بتوانند از بهترین روش های آموزشی در دبستان استفاده کنند. بازخوردهای آموزشی از سوی دانش آموزان باید مورد بازبینی قرار گیرد تا برای دانش آموزان مسئله آموزشی ایجاد نشود.
  اگر یک دبستان دخترانه تهران در پی بهترین دبستانمنطقه 3 تهران بودن است باید شیوه سنتی آموزش را کنار بگذارد و با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های آموزشی سازگارتر با تکنولوژی را در پیش بگیرد زیرا مردم تهران بسیار به روز بوده و انتظار دارند آموزشات به روزی به فرزندانشان داده شود.

علاوه بر نکات بیان شده در بالا، بهترین دبستان دخترانه تهران باید از کیفیت مکانی بالایی برخوردار باشد یعنی ساختمان دبستان باید زیبا و ایمن باشد، کلاس های درس باید رنگی شاد داشته و تمیز باشند.

و در آخر اینکه تهران دارای دبستان های زیادی می باشد و هر کدام از این دبستان ها در مکان های مختلفی قرار دارند و بهترین نکته این است که امکاناتشان را با منطقه ای که در آن قرار دارند بسنجند به طور مثال شرایط دبستان نغمه ارشاد با دبستان هایی که در سایر مناطق تهران قرار دارند متفاوت می باشد و خانواده ها از این دبستان  انتظار بیشتری دارند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...